Darla

Darla by Echo

Profesjonalny produkt z szerokiej  rodziny kart muzycznych  firmy Event Electronics stworzony  w kooperacji z firmą Echo zajmującą się tworzeniem profesjonalnych urządzeń muzycznych  ,  działający już  w oparciu o szynę  pci , karta przeznaczona właściwie wyłącznie do zastosowań  audio i nagrywania dźwięku  z całkowitym pominięciem midi.

Karty dźwiękowe tej firmy oprócz doskonałej  jakości audio oraz dużych możliwości na polu nagrywania dźwięku  słyną z  100 % stabilnego oprogramowania oraz doskonałych  sterowników, które sprawiają  że nie ma praktycznie mowy o jakichkolwiek problemach z poprawnym działaniem, współpracują z praktycznie każdym dostępnym na rynku oprogramowaniem do nagrywania i przetwarzania dźwięku.

Karta  oczywiście  typu plug & play, wyposażona w wysokiej jakości  stosowane również w wyższych modelach tej rodziny (np Layla ) 20 bitowe przetworniki dźwięku (analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe).

Po  instalacji  karta zajmuje tylko  jedno przerwanie, poza tym producent umożliwia zainstalowanie więcej jak  jednej takiej  karty lub współdziałanie z nią  w jednym komputerze  innych kart z tej rodziny w trybie dzielenia danego  przerwania.

Karta nie posiada typowych wyjść/ wejść dźwięku w postaci gniazd typu  jack , do karty dołączany jest specjalny moduł widoczny na zdjęciach  na którym wyprowadzony jest komplet  wejść (2) i  wyjść (8) w standarcie RCA.

Sprawdzona w działaniu  w systemach win95, 98  oraz winXp.

Producent zadbał o odseparowanie wrażliwych elementów na płytce karty od zakłóceń pochodzących ze środowiska komputerowego i zniwelowanie tych zakłóceń  co przekłada się na fakt iż karta naprawdę charakteryzuje się najwyższą jakością i czystością dźwięku  oraz minimalną ilością szumów i zakłóceń.

Duża moc obliczeniowa układu karty (24-bit Motorola 56301 DSP (66MIPS) prawie całkowicie zwalnia  procesor komputera od konieczności przetwarzania dźwięku, jest to naprawdę zauważalne  na komputerach starszego typu zwłaszcza że karta umożliwia jednoczesne odtwarzanie 4 ścieżek  dźwiękowych  w trybie multi-client audio.

Karta „miała swoją premierę” w 1997 roku  razem z dwoma innymi    kartami (GINA oraz  LAYLA)  tego producenta   i była w tamtym czasie jednym z najlepszych urządzeń w swojej klasie charakteryzującym  się wyjątkową  stabilnością  działania oraz minimalnym wykorzystaniem zasobów poprzez   korzystanie  z 1 tylko przerwania, zwłaszcza że był to jeszcze okres w którym powszczechnie korzystano z kart na wolniejszą  szynę isa.

Rzut oka na panel sterowania karty wersja win 98/win95 :

Rzut oka na panel sterowania karty wersja win XP

Menadżer urządzeń po zainstalowaniu karty:

Opis:

Frequency Response: 20Hz-22kHz, ą0.5dB
Dynamic Range: >98dB
THD+n: <0.005%, 20Hz-22kHz, A-weighted

Two analog input channels with precision 20-bit 128x oversampling analog-to-digital converters
Eight analog output channels with high-performance 20-bit 128x oversampling digital-to-analog converters
On-board 24-bit Motorola 56301 DSP (66MIPS)
Audio interface box with unbalanced RCA connectors
Multiple sample rates from 11kHz to 48kHz

W mojej ocenie jest to najlepiej brzmiąca karta na złącze pci jaką posiadam w swojej kolekcji, czystością brzmienia oraz jakością audio nie dorównuje jej żadna z posiadanych przeze mnie kart na złącze pci.
Procesor karty całkowicie odciąża pracę procesora komputera nawet kiedy w trybie milti client audio odtwarzamy sobie 2 lub nawet 3 utwory jednocześnie, sterowniki oraz oprogramowanie karty są w 100% stabilne i nigdy nie zdarzyło się mi aby w wyniku ich działania pojawił się jakikolwiek problem. Zdecydowanie polecam każdemu komu marzy się porządne pc-audio za rozsądne pieniądze z pominięciem midi. Kartę można kupić za całkiem przystępną cenę na angielskim lub amerykańskim ebayu.

Darla by echo® 20-Bit Multitrack Audio Recorder Opis karty Darla.


Sterowniki

Windows Drivers
All XP, Vista, and Windows 7 drivers are 32-bit and 64-bit compatible
Sterowniki do nowszych systemów


Sterowniki do starszych systemów
Archived Windows Drivers and Drivers for Older Operating Systems

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s