Maxi Sound 32 Wave FX PnP


Hercules/Guillemot


Karta dźwiękowa  francuskiego  producenta szerokiego spektrum  urządzeń multimedialnych firmy Hercules/Guillemot która     oprócz tworzenia kart dźwiękowych dla zwykłego użytkownika tworzy również karty muzyczne przeznaczone do pół profesjonalnego i w pełni  profesjonalnego  nagrywania dźwięku.

Maxi Sound 32 Wave FX PnP

Ta karta to prawdziwa rzadkość i ze zdobycia jej, muszę się przyznać jestem naprawdę bardzo dumny zwłaszcza, że jest to wersja nowa, pudełkowa ze wszystkimi sterownikami i oprogramowaniem.

Karta jest wyposażana w wbudowany w płytkę karty  syntezator wavetable Dream posiadający   190 instrumentów, 107 instrumentów  perkusyjnych i 46 efektów dźwiękowych wszystko to zapisane w  1MB romie karty.

Maxi Sound 32 Wave FX PnP  posiada 32 głosową polifonię, liczne efekty reverbu i chorusa , jest też w pełni  kompatybilna ze standardem GM I GS.
Karta posiada slot na dodatkową pamięć (sim 72 pinowy ) na sample o pojemności maksymalnej 4MB oraz konektor wave table oraz  wbudowany wzmacniacz toru audio 2×2 Wat jak i  wzmacniacz na wejściu mikrofonowym.
Wzmacniacz toru audio posiada regulację mocy w postaci pokrętła na śledziu karty , można go uaktywniać i wyłączać odpowiednim ustawieniem zworek.
Karta jest oczywiście  przeznaczona na złącze ISA , posiada sterowniki dla dosa , windowsa 3.1  oraz windowsa 95,  jest kompatybilna ze standardem GM, 16 bitowe przetworniki A/D i D/A oraz próbkowanie w zakresie od 4 do 44 Khz.
Karta gra czysto, nawet przy załączonym wzmacniaczu i maksymalnym wzmocnieniu dodaje mniej szumów niż niejedna współczesna konstrukcja.
Dodatkowo posiada efekt Q-sound , był to  ówczesny mechanizm nadawania jej brzmieniu efektu 3-D
Konstrukcja karty pozwala na wyłączanie za pomocą zworek poszczególnych elementów karty, z których nie chcemy korzystać takich jak wzmacniacz , dodatkowa pamięć, syntezator.

Karta nie posiada osobnego własnego panelu sterowania, producent do karty dodawał zestaw oprogramowania Sound Impression firmy Midisoft, który był takim odtwarzaczem, playerem midi i rejestratorem dźwięku w jednym. Do wgrywania dodatkowych próbek dźwiękowych do pamięci karty służył osobnym program.

Menadżer urządzeń po instalacji karty :

Dyskietki instalacyjne dla win95 i win 3.1  i oprogramowanie :

 

 

Karty Guillemot z mojej kolekcji Maxi Sound 32 Wave FX PnP, Hercules Home Studio ISIS XL, Guillemot Maxi Sound Home Studio PRO64

Posiadane przeze mnie karty tego producenta :

Maxi Sound 32 Wave FX PnP
Guillemot Maxi Sound Home Studio PRO64
Hercules Home Studio ISIS XL

Jest to produkt profesjonalny stworzony do zastosowań nagrywania dźwięku oraz pracy na polu midi, ze względu na rzadkość występowania jest to prawdziwa perełka mojej skromnej kolekcji.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s